Ako na ERASMUS+?

Priprav si plán štúdia v zahraničí:

 1. Pozri si stránku ERASMUS na TUKE: https://erasmus.tuke.sk , FEI: http://www.fei.tuke.sk/sk/studium/mobility a na KPI: https://www.kpi.fei.tuke.sk/sk/user/szabo-csaba/erasmus-key-action-1-mob...
 2. Pozorne si preštuduj podmienky, hlavne či ich spĺňaš resp. čo všetko musíš spraviť, aby ti Tvoju žiadosť akceptovali.
 3. Pozri si a vyber miesto, kde by si šiel/šla na semester. Vyberaj cieľovú univerzitu tak, aby bola zmluva medzi ňou a fakultou, na ktorej študuješ.
 4. Navštív uvedenú kontaktnú osobu s cieľom zistiť, či je v zmluve aj Tvoj odbor.
 5. Ak je odbor v poriadku, skoč na weby vybranej univerzity a pozbieraj predmety, ktoré Ťa zaujímajú a sú ponúkané v takom jazyku, ktorý ovládaš (napr. ak vieš po taliansky, ale predmet nie je v anglickom jazyku iba v taliančine, ešte máš nádej). Napíš mail učiteľovi predmetu, či by Ťa zobral na svoj predmet.
 6. Ak máš výber predmetov, pozri sa na ponuku predmetov na ďalší šk. rok pre Tvoj odbor. Ak už máš zapísané predmety, nie je čo pozerať. Ak ešte nemáš, povyberaj si také, ktoré sú blízko vysnívaným predmetom na zahraničnej univerzite (toto budú Tvoje predmety na domácej fakulte, kým budeš študovať v zahraničí). Nezabudni čeknúť, či sú v tom správnom semestri!
 7. Vytvor dvojice predmetov: jeden z Tvojho odboru doma + jeden zo zahraničnej univerzity. A sme doma, máš hotový plán štúdia!

V tomto bode buď už máš zapísané predmety, alebo vieš na ktoré sa prihlásiš cez leto. Vybav ostatné formality (ak potrebuješ pozývací list a pod., popros kontaktnú osobu, aby ti pomohla) a podaj prihlášku (návod už si čítal na stránke TUKE/erasmus).

Ak Ti prišlo rozhodnutie, že môžeš vycestovať, máš urobiť nasledujúce veci (minimálne):

 1. Zabezpeč, aby si sa dostal na predmety doma. Ak už ich máš zapísané, tak tento krok preskoč.
 2. Ak si na predmetoch, požiadaj o IŠP (individuálny štúdijný plán) na semester, kedy máš študovať za hranicami. Zdôvodnenie: ERASMUS. Príloha: plán štúdia. Nie priamo, ale vo formulári pre IŠP, kde potrebuješ vyplniť predmety k tým, ktoré máš zapísané - použi plán štúdia.
 3. Poraď sa s katedrovým študijným poradcom ohľadom prílohy s predmetmi k IŠP, maj po ruke pripravené anotácie (krátke popisy obsahov) predmetov zo zahraničia ako dôkaz správnosti riadkov v Tvojom formulári. Nezabudni, že anotácii v taliančine nemusí rozumieť každý!
 4. Ak je formulár IŠP v poriadku, odovzdaj ho Ing. Zuzke Dubajovej a ona dohodne podpis u vedúceho katedry.
 5. Potvrdené tlačivo odovzdaj na Študijnom oddelení.
Undefined