Humanoidný robot Pepper na KPI

Na KPI máme zapožičaného humanoidného robota Peppera. Ak máte chuť vyskúšať si vývoj aplikácii pre robota Peppera, máte zaujímavý nápad, alebo by ste ho chceli vidieť v akcii, kontaktuje Dr. Dominika Lakatoša dominik.lakatos@tuke.sk. Viac informácií o robotovi nájdete na stránke výrobcu https://www.softbankrobotics.com/emea/en/pepper.

Robot sa už vrátil k svojim pôvodným majiteľom koncom školského roka.

Ako začať vývoj aplikácií pre robota v pár krokoch:

  1. Zaregistrujte sa na https://community.ald.softbankrobotics.com.

  2. Stiahnite si a nainštalujte Pepper Software Suite https://community.ald.softbankrobotics.com/en/resources/software (aktuálna verzia 2.5.10). Tento softvérový balík obsahuje grafické vývojové prostredie Choregraphe, v ktorom môžete robota programovať graficky ako aj v jazyku Python. Licenčný kľúč sa Vám zobrazuje na webe (po prihlásení), kde ste sťahovali softvér. Na pochopenie základov programovania nebudete potrebovať fyzického robota, súčasťou vývojového prostredia Choregraphe je jeho simulátor.

  3. Môžete začať jednoduchou aplikáciou HelloWorld http://doc.aldebaran.com/2-5/getting_started/helloworld_choregraphe.html a pokračovať ďalšími ukážkami v tutoriáli http://doc.aldebaran.com/2-5/getting_started/creating_applications/index... Dokumentácia je dostupná na http://doc.aldebaran.com/2-5/index.html (je súčasťou stiahnutého softvérového balíka).

Za zapožičanie robota Peppera ďakujeme Tatra banke.