IoT lab oficiálne otvorený!

V piatok, 26.10.2018 bolo slávnostne uvedené do prevádzky moderné laboratórium našej katedry zamerané na v súčasnosti výsostne aktuálnu oblasť internetu vecí.

Naši študenti budú mať možnosť pri práci v laboratóriu hľadať nové riešenia, ako vytvárať veci, ktoré je možné pripojiť k internetu a urobiť tak ten svet ešte prepojenejší, ako je doteraz. Základom sú rôzne senzory, ktoré študenti prepájajú a pomocou stavebníc pripájajú k internetu, vďaka čomu môžu napríklad merať teplotu alebo vlhkosť v miestnosti, alebo naopak, nastaviť optimálne osvetlenie.

Laboratórium bolo vybudované v rámci spolupráce TUKE a spoločnosti AT&T, ktorá má dlhodobo záujem o podporu nielen samotného vzdelávacieho procesu, ale aj o vytváranie podmienok pre jeho skvalitnenie. Laboratórna miestnosť je plne zatemniteľná prostredníctvom nepriehľadných závesov, moderne vybavená a osvetlená stlmiteľnými LED svietidlami. Spoločnosti AT&T touto cestou ďakujeme za úžasnú realizáciu :)

Laboratórna miestnosť B513 bude niesť názov Caprica podľa planéty zo seriálu Battlestar Gallactica - z 12tich svetov Kobolu reprezentuje centrum kultúry, vzdelania, umenia a politiky.

Čitajte viac:

Obrázky: