Namakaný deň 2018

Namakaný deň 2018

Namakaný deň 2018

Namakaný deň je podujatie, ktoré je súčasťou každoročnej oslavy narodenín prototypovacej dosky Arduino. Okrem nej však na akcii dávame priestor aj iným "krabičkám", akými sú Raspberry Pi, micro:bit alebo ESP a hlavne makačom, ktorí vedia s týmito krabičkami "čarovať".

Namakaný deň je domácou akciou, ktorú vo svete nájdete pod názvom Makers Day (z toho vznikol voľný preklad - namakaný deň). Vypukne už túto stredu (9. mája 2018) o 11:00 v Univerzitnej knižnici Technickej univerzity v Košiciach. Počas dňa sa môžete zúčastniť rozličných sprievodných akcií, ktorými sú semináre a tvorivé dielne alebo môžete len tak pokecať s inými makačmi.

Ak pochádzate zo školského prostredia, odporúčame Vám navštíviť časť s názvom Edu Track. V rámci nej vám naši namakaní prednášajúci predstavia zaujímavé nástroje, ktoré môžete použiť priamo vo výučbe. Iní sa zasa pochvália tým, ako vyzerajú hodiny informatiky u nich, keď na nich začali používať IoT technológie. Na tvorivých dielňach si zasa pod odborným dozorom našich makačov môžete mnohé veci vyskúšať sami. Ak sa rozhodnete prísť, nezabudnite so sebou zobrať aj svojich študentov.

Vlani sa akcie zúčastnilo vyše 250 ľudí. Tento rok to bude zrejme minimálne toľko. Namakaný deň však bude presne taký, aký si ho spravíme my sami.