Poznáme finalistov 14. ročníka súťaže diplomoviek IT SPY 2023

Vo finále aktuálneho ročníka súťaže najlepších diplomových prác IT SPY 2023 bude spolu súťažiť 10 mladých informatikov. Ich práce vybrali ambasádori súťaže z takmer 1 200 projektov, ktoré boli obhájené v minulom akademickom roku na českých a slovenských univerzitách. Finále prebehne 22. novembra 2023 v priestoroch MFF UK v Prahe v doobedňajších hodinách s výhlásením výsledkov o 18.00. Bližšie sa s najlepšími prácami môžete zoznámiť na webe súťaže www.itspy.sk, kde môžete hlasovať za prácu, ktorá získa cenu verejnosti.

Dominantnou témou súťažných projektov v tomto roku sú učiace sa algoritmy, teda využitie umelej inteligencie. Môžeme tiež pozorovať trend, kedy každoročne rastie počet mladých informatičiek, ktoré sa umiestňujú na popredných miestach. Víťaz hlavnej kategórie vzíde z 10 finalistov a získa hlavnú cenu 2 000 eur i vzdelávacie kurzy od partnera súťaže, Počítačovej školy GOPAS. Autor mimoriadne vynikajúcej práce v IT bude odmenený cenou od hlavného partnera podujatia, spoločnosti T-Mobile. Súťaž IT SPY organizujú české a slovenské vysoké školy, ACM Slovakia Chapter, Czech ACM Chapter spolu s popredným českým software house Profinit.

Zapoj sa aj ty so svojou budúcou diplomovou prácou do súťaže IT SPY! Bližšie informácie nájdeš na webe a sociálnych sieťach www.itspy.sk.