Ulysseus Summit už túto stredu

Vedeli ste, že v roku 2020 sa naša univerzita stala členom aliancie európskych univerzít Ulysseus? A práve táto aliancia organizuje v dňoch 27.4-28.4 prvý Ulysseus Summit na Slovensku, na pôde našej univerzity.

Milí študenti, pozývame Vás otvorenie podujatia Ulysseus Summit v stredu 27.4 v Aule Maxima o 9:00 hod.

Čo sa dozviete? Hlavne to, čo je aliancia Ulysseus a aké možnosti ponúka študentom aj zamestnancom našej univerzity.

Aliancia prinesie vytvorenie spoločných študijných vysokoškolských programov, mobilitného programu a programu stáží, študentskej asociácie Ulysseus, satelitných projektov Horizon Europe a Erasmus+, inovačných hubov a digitálnych platforiem a série vzdelávacích aktivít (jazykové kurzy, kariérový program, programy celoživotného vzdelávania, open online kurzy).

Členmi aliancie sú Univerzita v Seville (Španielsko), Univerzita v Janove (Taliansko), Univerzita Côte d’Azur (Francúzsko), Technická univerzita v Košiciach, MCI | Podnikateľská škola (Rakúsko) a Univerzita aplikovaných vied Haaga-Helia (Fínsko), ktoré spolu zahŕňajú vyše 160 tis. študentov, 8 500 akademických a výskumných zamestnancov a vyše 1000 výskumných tímov.