Úspech našich študentov v programe Slovenská sporiteľňa | Challenger Ideator

Challenger Ideator Foto

V závere roka 2023 si študenti našej katedry pripísali na konto ďalší úspech. Krátko pred Vianocami (15.12.2023) sa v Univerzitnej knižnici TUKE konalo finále programu Slovenská sporiteľňa | Challenger Ideator. Naši študenti sa nám takto postarali o predčasný vianočný darček.

Hlavnú cenu a Cenu publika si odniesol tím študentov KPI - Pegasus (Michal Popovič, Matej Gerek, Igor Lengel, Martin Mochnacký a Kristián Krafčík). Ich projekt predstavuje aplikáciu, ktorá zjednodušuje a zrýchľuje spôsob, ako nasporiť peniaze na vysnívané auto alebo produkt. V aplikácii, ktorá slúži ako interaktívny finančný kouč, študenti ako konkrétny príklad použili auto: Ste študent a chcete si kúpiť auto. Kde na to nájsť peniaze, ako na to nasporiť? Vaša finančná kondička ešte neexistuje, alebo je možno v troskách. Predstavte si, že sa nejaký AI kouč pozrie na vaše finančné návyky a pomôže ich zmeniť tak, aby ste sa k svojmu vysnívanému autu dostali čo najskôr.

Ale úspech nekončí iba pri tíme Pegasus. Programu sa zúčastnil ešte jeden tím študentov KPI - Young Interest (Jakub Škulec, Marcel Šuhaj, Anna Gondeková, Oleksandra Maltseva a Lukáš Berko). Ich projekt sa zameriava na pomoc študentom vysokých škôl pri prekonávaní strachu z podnikania prostredníctvom prehľadnej a intuitívnej webovej platformy, ktorá ponúka Handbook Podnikateľa, Blog, Quizzes a Find me mentor.

Projekty hodnotila odborná porota:

  • Lenka Hlinková, Ženský algoritmus / Female Algorithm
  • Dáša Juriková, Slovenská sporiteľňa
  • Miriama Hučková, Košice IT Valley
  • Galina Barati, Slovenská sporiteľňa
  • Michal Nespor, CB Investment Management

Sociálne siete:

Študenti nám odprezentujú ich projekty znova už o 4 týždne na finále Živých IT projektov, kde sa porota okrem dobrých nápadov sústredí aj na ich technickú realizáciu.

Obrázky: 
Challenger Ideator - foto vsetkych sutaziacich
Challenger Ideator foto timu Pegasus