Implementácia moderných metód a foriem výučby v oblasti bezpečnosti informačných a komunikačných technológií k požiadavkám praxe

Hlavným cieľom projektu je hľadanie nových metód, foriem a technológií pre integráciu výučby v oblasti bezpečnosti do predmetov na vysokých školách v študijných programoch zameraných na informatiku a informačné technológie. V súčasnoti je v informatických štúdijných programoch častokrát oddeľovaná výučba bezpečnosti IT vzhľadom k používaniu IT resp. k vytváraniu nových systémov, architektúr. Pri vývoji softvérových systémov alebo iných systémov IT v praxi sú však princípy, technológie a procesy neodlúčiteľné a sú systematicky aplikovateľné počas celého trvania vývoja softvéru vrátane riešenia otázok bezpečnosti. Vychádzajúc z aktuálneho stavu na vysokých školách v tomto projekte sa sústredime na hľadanie nových metód a foriem vyučovania predmetov v oblasti bezpečnosti IT, ktoré umožnia lepšie prepojenie ostatných predmetov štúdijného programu Informatika a bezpečnosti do harmonického celku. Tomuto bude podriadená nielen inovácia obsahovej stránky niektorých predmetov ale sústredíme sa aj na vytváranie nástrojovej podpory, ktorá odbremení učiteľa od nekreatívnych a časovo náročných úloh. Je možné očakávať, že prehĺbenie vzájomného prepojenia predmetov Informatiky, počítačového a softvérového inžinierstva vzhľadom k otázkam bezpečnosti IKT(informačné a komunikačné technológie) prinesie zvýšenie kvality prípravy študentov štúdijného programu Informatika. Preto strategickým cieľom projektu je hľadanie nových metód, foriem a technológií pre transfér znalostí z oblasti bezpečnosti do ostatných predmetov študijných programov za pomoci vhodnej platformy smerom k strategickým požiadavkám praxe. Študenti budú môcť realizovať pragmatické projektové úlohy, definované príslušným predmetom s praktickým využitím výsledku, čo podľa očakávania riešiteľského kolektívu bude mať pozitívny dopad na kvalitu vzdelávania v študijnom programe Informatika.

Kategória projektu:
Vedeckovýskumné projekty