Živé IT projekty 2017 - Výhercovia

Druhý ročník Živých projektov priniesol zlepšenie čo sa týka veľkosti, ale aj kvality. 2 univerzity, 15 zadávateľov z praxe, 167 študentov v 41 tímoch, 41 reálnych IT riešení pre prax a SCRUM metóda vo vzdelávacom procese. Toto jedinečné prepojenie praxe a vzdelávania v klastri Košice IT Valley nemá na Slovensku obdoby.

Čo sú živé projekty?

Živé IT projekty sú najväčšia akcia na Slovensku realizujúca prepojenie viacerých univerzít a praxe s aktívnou účasťou študentov počas celého semestra. Študenti mali 4 mesiace na to, aby vypracovali projekt, ktorý bol zadaný niektorou zo zapojených IT spoločností. Pri tom mali možnosť poradiť sa s mentormi z spoločnosti a univerzity. Svoje riešenia odprezentovali na podujatí v 2,5 minútovej prezentácii a taktiež v sekcii posterov. Porota následne vybrala 5 najlepších projektov, ktoré boli ocenené vecnými cenami.

Do projektu boli zapojené dve univerzitné pracoviská: Katedra počítačov a informatiky Technickej univerzity v Košiciach, ktorá je zároveň aj organizátorom projektu, a Ústav informatiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Projekty zadávalo 15 firiem a bolo vytvorených 41 tímov, ktoré vyvíjali funkčné prototypy projektov ako napr. kontrola rojenia úľov, navigácia v budove, mobilný turistický sprievodca alebo interaktívna ZOO v rozšírenej realite.

Odbornú pomoc študentom poskytlo 57 metorov z pôdy univerzít aj zapojených IT spoločností. Takto mohli študenti získať praktické skúsenosti nielen z technologických oblastí a programovania, ale aj v oblasti tímovej práce, manažérstva projektov a agilného softvérového vývoja.

Záverečné prezentácie všetkých tímov sa konali 25. januára v knižnici Technickej univerzity v Košiciach, pričom akcie sa zúčastnilo 167 študentov. V rámci celého projektu študenti odpracovali 12 281 hodín práce a napísali takmer pol milióna riadkov zdrojového kódu, presnejšie 415 856. Postery všetkých projektov si môžete pozrieť v brožúre živých projektov.

Výhercovia

Porota ocenila päť tímov, ktoré obdržali vecné ceny sponzorované IT spoločnosťami:

1.miesto

2.miesto

3.miesto

4.miesto

5.miesto

Všetkým výhercom blahoželáme!

Čísla tímov podľa ich poradia, ktoré sa dostali do užšieho výberu boli nasledovné: 1, 3, 5, 12, 13, 17, 28, 34, 35, 36.

Zučastnené spoločnosti

• bart.sk s.r.o.
  • ELCOM, s.r.o., Prešov
  • Fpt Slovakia, s.r.o.
  • GlobalLogic Slovakia s.r.o.
  • Hotovo, s.r.o.
  • IBM Slovensko, spol. s r.o.
  • IPsoft Slovakia s.r.o.
  • localhost, s.r.o.
  • matsuko, s.r.o.
  • NESS KE s.r.o.
  • Red Hat Czech, s.r.o.
  • Senacor Technologies AG
  • Siemens Healthcare s.r.o.
  • T-Systems Slovakia s.r.o.
  • Východoslovenská distibučná, a.s.

Sponzori

• Fpt Slovakia, s.r.o.
  • GlobalLogic Slovakia s.r.o.
  • NESS KE s.r.o.
  • Siemens Healthcare s.r.o.
  • T-Systems Slovakia s.r.o.
  • Fakulta elektrotechniky a informatiky FEI TUKE

Fotogaléria a videozáznam